P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Téma týdne: Normálnost

4. června 2012 v 13:50 | Ria Kon |  .: Ria Kon v celé své kráse :.
Oh, jak já nesnáším tohle slovo! Co vlastně znamená "být normální"?
Je například normální upřednostnit svůj profit nad pomocí potřebnému? Ano, je. Základní instinkt v každém z nás nám káže zachránit se za kazdou cenu. Ať to stojí, co to stojí. Morálka nemorálka. Ale zeptejte se lidí kolem sebe a valná většina vám řekne, že by něco takového v životě neudělala. To už nám tu normálnost značně vyvracuje, je-li normálnost něčím bězným a zároveň často označována za "to správné".
Ale kdo posuzuje, co je normální a co ne? Ve skutečnosti je to každý z nás. A činíme tak zcela subjektivně - nikoliv objektivně, jak by měla být normálnost posuzována, pokud tedy vůbec. Někteří lidé jsou natolik chytří a samostatní, že si sami určí, co je dle nich normální. Většina lidí však tupě příjmá kodex normálnosti, který vytvořila společnost. Takový kodex pak káže úplně o čemkoliv, co si dokážete představit. Od závažných témat jako homosexualita až po ty nejnevýznamnější jako například způsob zkládání vašeho spodního prádla.
A aby toho nebylo málo, v každý národ či země má svá vlastní pravidla normálnosti, které si často vzájemně protiřečí. Viz. otázka vhodného oblečení.

Jak už jsem nazačátku podotkla, výraz "normální" ve mě vzbuzuje vyloženě nechuť. Příčí se mi, když lidé nazývají heterosexuální vtah normální. Či mi předkládají, že vdát se a mít děti je základ, bez kterého se budu jevit jako "nenormální jedinec". Nejsem nenormální, ale inteligentní. Řekněte mi jedniné plus k tomu mít děti v dnešní době a dnešní situaci. Navíc jako bonus pokud nesnášíte děti.
Takže ano, pro společnost jsem nenormální, nevhodná, divná. Pro svět jsem běžnou, čili normální, součástí jeho systému. A pro mě? Pro mě jsem hlavně svá - tvrdohlavá a neústupná většině!

Pozn.: Anketa pod článkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 4. června 2012 v 18:13 | Reagovat

S tou heterosexualitou jsi to vystihla naprosto přesně. Dneska je důležitější si udělat nejdříve nějakou kariéru a teprve potom myslet na rodinný život.
Jo a tvrdohlavost je skvělá vlastnost. Prostě stát si za tím, co chci já a ne co chtějí ostatní. Čím víc budu upnutá na ostatní, tím víc budu trpět. A to nechci.
Z toho vyplývá-vítej v klubu tvrdohlavých :D

2 Snuky Snuky | E-mail | Web | 4. června 2012 v 19:53 | Reagovat

je to vysvětlený dost výstižně i technicky :3
Ano..Yaoistky lidi neberou vážně,prtože si  všichni myslí že myslíme na něco úlně jinnýho :D (Ještě nepoznali to kouzlo-pche xD)Za svým názorem si stojím,a vypadá to,i že ty taky...:3
PS:Mooc krásný dess blogu *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.