P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Téma týdne: Cestování

24. června 2012 v 17:17 | Ria Kon |  .: Blaženost dětství :.
Čas prázdnin je za dveřmi (někteří šťastní maturanti užívají už teď :)) a s ním i cestování za dovolenou. Sama se už nemůžu dočkat, až se jako každoročně namáčkneme do našeho kombíku s tunou nákladu, jako bychom snad měli namířeno až na druhý konec světa. Opak je ovšem pravdou.
Už od svých 4 let jezdím rok co rok na dovolenou k přehradě Orlík, kde vlastníme chatu (od loňska i maringotku). A jak jste již asi pochopili, jezím tam s rodiči a to i v tomto věku. Přesněji řečeno jde o takovou multi-rodinou dovolenou, kterou strávíme s našimi dlouholetými rodinnými přáteli.
Spousta lidí se po tomto úvodu jistě zhrozí. S rodinou? A ještě k tomu v Česku?? Na to a samé místo už víc jak 15 let?! A dovoluje si to nazvat "dovolená"?!! Ano, dovoluji a ještě bych dodala, že jde o mých nejlepších 14 dní v roce (v těsném závěsu jsou Vánoční prázdniny, které už bohužel asi nikdy znovu nezažiji).
Už pěknou řádku let je totiž dovolená ekvivalentem pro "cestování k moři a do jiných exotických zemí". Opravdu nechápu, co je tak skvělé na typickém zájezdu k moři, kdy vás transportují na jih do "bílého getha" obehnaného plotem, aby náhodou nějaký místní nezabloudil na pozemek hotelu. Tady se pak, po vybalení plavek a opalovacího krému, plácnete na pláž a 10 dní se odtud nehnete. Snad jen ozkoušet teplotu moře a následně se radši smočit v hotelovém bazénu. Vskutku aktivně využité drahocené dny volna.
Cestovat do exotických zemí za poznáním - tak to už je něco jiného. Moct si vyzkoušet místní kuchyni, skoupit místní módu, poznat místní památky a kulturu, to zní velmi lákavě. Bohužel taková dovolená stojí nemalou sumu. A co si budem povídat, v dnešní situaci má nadbytek peněz jen málokdo. Spousta lidí si tak bere nejrůznější půjčky a to jen proto, aby mohli říct, že byli na dovolené v zahraničí. Onu půjčku pak následně splácejí klidně až do další dovolené za rok.
A teď mi řekněte vy, je dovolená, na kterou se dřete jak zběsilí celý rok skutečně "dovolenou"?
Naše dovolená stojí jen o fous míň než předem objednaný zájezd k moři. Jezdím sice s rodinou, ale nadruhou stranu spolu velmi, velmi dobře vycházíme a dokážeme se královsky pobavit. Na mládežnické akce mám sebou Alexi (dcera oné druhé rodiny, o rok starší). Každoročně se vracím na známé místo plné vzpomínek, ale zároveň každý rok objevuji nové a nové zákoutí Středních a Jižních Čech. Pro mě prostě ideální dovolená, kterou ani špatné počasí nemůže zkazit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kam jezdíte na dovolenou?

Do zahraničí
Po Čechách
Nikam

Komentáře

1 Anett Anett | E-mail | Web | 24. června 2012 v 17:21 | Reagovat

i po čechách se dá fajn cestovat a je pravda ,že peníze je u tohodle aspoň pro mne zlé téma

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 24. června 2012 v 17:26 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Lepší je jezdit tady po tý naší malý zemičce a užívat si zábavy do sytosti, než se nudit někde támhle v Itálii a jenom se čvachtat v moři za 5 tisíc ani ne.
Já si myslím, že je to i podle toho, jak si ten člověk dokáže užívat a hlavně s kým na té dovolené je. No a taky to záleží na obnosu peněz, jak říkáš. Přece jenom je lepší utrácet koruny, než nějaká Eura. Tedy alespoň podle mě. Krásný článek!

P.S.: Konečně přesně vím, kolik ti je :D

3 Minu Minu | Web | 5. července 2012 v 19:25 | Reagovat

Ahoj,
chtěla bych Ti říct, že se mi velmi líbí Tvůj blog ať už kvůli designu, i kvůli kvalitě Tvých článků. Byla bych velice ráda pokud by jsi mi dovolila, si Tě mohla přidat do oblíbených blogů, protože bych se ráda stala Tvou pravidelnou čtenářkou. Doufám, že proti tomu nebudeš nic mít, a budeš souhlasit. A jinak k článku. Já sama, to mám doma na půl. Každý rok jezdíme jak na dovolenou po Česku, tak i do zahraničí. Takže si užiji jak turistiky po českých památkách, tak i moře v zahraničních zemích.

P.S. Jak říká Kirma, konečně už znám Tvůj věk. Měla jsem se na ten článek nejdřív podívat než jsem hlasovala do ankety. :-D

Minu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.