P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Herní zážitky: BioWare 2

27. června 2012 v 17:50 | Ria Kon |  .: Ria Kon v celé své kráse :.
Upozornění: Článek může obsahovat spoilery ze hry!

Včera vyšlo dlouho očekávané DLC pro Mass Effect 3 s názvem Extended Cut. Spíše než o běžné DLC šlo spíše o opravný balíček, který měl upravit konec hry, který si vysloužil obrovské zklmání dokonce i u fanoušků BioWare.

Ano, i já si konec zrovna dvakrát neoblíbila. Narozdíl od vyzdvyhovatelů Indoktrinační teorie* jsem však krytizovala jeho uspěchanost a ne jeho podstatu. Dokonce jsem stále plně přesvědčená, že většina obsahu EC byla zamýšlena už v původní hře. Jen se to prostě nestihlo a tak se konec ořezal. Ale ejhle... fanoušci to poznali a tak BioWare muselo opět zasednout za stůl a původní návrhy dodělat. Kdyby záleželo na vývojářích, jistě by datum vydání posunuli, ale pro marketingové oddělení, je něco takového nemyslitelné. Tudíž z toho, dle mého, vznikla tahle celosvětová šlamastika.
Dnes jsem si však konečně zahrála hru i s DLC a mé dojmy jsou plné nadšení. BioWare mi dalo vysvětlení, po kterém jsem prahla od začátku března. Super nášup emocí, při kterém jsem bulela několikanásobně víc jak při prvním hraní (a pak, že prvnímu hraní se nic nevyrovná). Pohled do budoucna, kdy jsme se dozvěděli, co se s kým stalo a jak naše rozhodnutí dopadla. A jako sladký bonbónek navíc větu "I love you, too.", na kterou milovnice Garruse čekali celou sérii. Dokonce jsme se dočkali i bonusového konce, který je pro běžného hráče takovou perličkou. Avšak fanatikům Iindoktrinační teorie vzkazuje: "You don't like our games? You can't appreciate our good-will? Ok... so go fuck yourself!"
V tomto s BioWare naprosto souhlasím. Nemluvím teď o lidech, kterým se Indoktrinační teorie líbila (mě samotné se zamnlouvala v mnoha aspecktech), ale o naprostých fanaticích, by s DLC nebyli spokojeni ani kdyby jej vytvořil sám Bůh. Jsem opravdu ráda, že BioWare zachovalo původní myšlenku konce a nesklonili se pod jejich nátlakem. BioWare nám ukázalo svou tvář, která nám dokázala naslouchat, porozumět a uznat svou chybu. Jsme lidé, každý chybujeme. Ale BioWare dokázalo své chyby napravit a to se počítá.

DLC Extended Cut je jediným mě známým přídavkem, který kdy dokázal hru a zážitek z ní natolik změnit. Ba co víc, zachránit jméno celé série.
______________________________________________________________________________________________
*Indoktrinační teorie ve zkratce: Shepard je během série indoktrinován, ale díky své silné vůli odolává. Ovšem až do okamžiku zasažení laserem Harbingra, kdy upadne do bezvědomí. Vše po zasažení paprsku se odehrává v Shepardově hlavě. Zde bojuje svou svobodnou myslí (= Anderson) proti indoktrinaci Reaperů (= Záhadný). Jediným přijatelným koncem je tedy červený. Při ostatních Shepard selže.

Pozn.: Anketa pod článkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.