P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filmy mého srdce: Sci-Fi

7. června 2012 v 18:26 | Ria Kon |  .: Ria Kon v celé své kráse :.
Dnes jsem brouzdala po čsfd.cz, ve snaze nalézt nějaký nový zajímavý film, kterým bych zkrátila dlouhé chvíle (vzhledem k tomu, že mi už skončila škola, tak jich mám hafo). Bohužel jsem s novinkami moc neuspěla. Zato jsem ve svém seznamu hodnocených filmů a seriálů narazila na jednu starou perlu - seriál Andromeda.
S chutí jsem si pustila první díl a opět pocítila ono kouzlo sci-fi. Tentokrát však hodlám zkouknout všechny díly a rozluštit záhadu konce! Bude to však běh na dlouhou trať.

Seznam nejoblíbenějších sci-fi filmů:

Star Trek
Aneb sci-fi jak má být. Lidstvo v plném proudu expanduje do Vesmíru, nachází mnoho inteligentních cizích ras a používá dokonalou supermoderní technologii, v jejíž čele stojí obrovské vesmírné lodě s ladnými křivkami. Může být snad něco lepšího? Nový Star Trek je opravdovou špičkou starých známých filmů a seriálů řady Star Trek či Star Wars. Svědčí o tom i fakt, že si dokázal podmanit i diváka, kterému předchozí hvězdná mánie nic neříkala - mně.
Hodnocení: * * * * *

Avatar
Tento film je skutečně technologickou 3D lahůdkou, jakou kdysi býval například Příběh Hraček. Přitom tak úplně nejde o sci-fi, nýbrž o zasazení starého příběhu o Pocahontas a Johnu Smithovi do alternativní budoucnosti. Že jste si té podobnosti ještě nevšimli? Tak si pusťte Pocahontas od Disneye a pochopíte. Přesto, poznávání cizí rasy a cizího světa je gró filmu, které vás vždy chytne, pokud jste fanoušky sci-fi.
Hodnocení: * * * * *


Já robot
Nebylo by sci-fi, nebýt Willa Smitha. Nejde jen o film Já robot, ale také třeba Muži v černém, či Den nezávislosti. Tenhle film má však vážnější atmosféru, která je rozhodně plusem. Už po několika minutách si jistě spousta z vás vzpomene na Čapkovo drama R.U.R., kdy se roboti stanou jak zhoubou lidstva, tak nakonec zachráncem lidskosti. Já, robot má sice trochu jiné vyústění, ale prozrazovat ho tu nehodlám. Na to se podívejte sami.
Hodnocení: * * * * *

District 9
Že bez stamilionového rozpočtu nelze natočit sci-fi, které by stálo za shlédnutí? Omyl je pravdou. Okrsek 9 je důkazem, že záleží čistě na šikovnosti lidí, kteří se na výrobě filmu podílí. Tento film dostal do vínku pouhých 30 milionů dolarů a přesto ve vás dokáže vyvolat skutečně velmi silné emoce. Ukazuje nám velmi realistické pojetí chování lidstva k "cizincům". Dokonce prý jde o alegorii na chudinské slumy měst v Afrických zemí. Celý film je zaměřený na jedince, policistu Wikuse, který postupně prochází proměnou. A to jak psychickou tak fyzickou. Skutečně velmi netradiční podívaná.
Hodnocení: * * * *

Číslo 5 žije
Můj oblíbený film už od dětství. Zvláštní, jak jedna a tatáž hlava robota může vypadat roztomile a zároveň děsivě. A to jen díky dvoum párům sklopek. Číslo 5 žije je především komedie, jejíž vtip se vám vryje pod kůži na celý zbytek života. Hlášky typu: "Víš, co mají rádi řidiči, když je tma? Světla.", "Ty mi nevěš nosiky na bulíky.", "Achój, co bude k večeži?" či "O-ou.", se stanou součástí vaší slovní zásoby. A jako bonus vás čeká překvapivý zvrat konce.
Hodnocení: * * * *

Andromeda
A na konec z trochu jiného soudku. Andromeda je sci-fi seriál, který řádku let zpátky vysílala Nova (teď na AXN). Stejně jako u Star Treku jde také o "čistokrevné sci-fi". Seriál má spousty řad a postupně se v nich vystřídá značný počet členů posádky. Bohužel, jak už to u delších seriálů bývá, některé řady jsou o dost slabší. Avšak jak já říkám: "Sexy kapitán, sexy posádka a sexy loď se sexy UI - můžu snad chtít víc?"
Hodnocení: * * * *


Pozn.: Anketa pod článkem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Který z výše zmíněných sci-fi filmů vás nejvíce oslovil??

Andromeda
Avatar
Číslo 5 žije
District 9
Já, robot
Star Trek

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 8. června 2012 v 15:00 | Reagovat

Avatar, Číslo 5 žije a Star Trek-to jsou jediné Sci-fi, které jsem viděla. A můj nejoblíbenější je samozřejmě Avatar. Kdykoliv se na něj znovu podívám, vždy mě okouzlí, protože to musela být neskutečná piplačka, hlavně na trpělivost.... ale Číslo 5 žije mě nějak nechytlo. Ano, některé scény jsou tam možná emotivní, ale nějak mě to nenadchlo :D A co se toho všeho týče, Sci-fi samotné moc nemusím:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.