P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deník yaoistky: Autoerotismus

13. června 2012 v 18:35 | Ria Kon |  .: Ria Kon v celé své kráse :.
Upozornění: Tento článek není vhodný pro osoby mladší 12ti let. Do 15ti let pak čtete na své vlastní nebezpečí.


Aby všichni, kdo otevřeli tento článek věděli, o čem bude řeč, tak nejprve vysvětlím. Autoerotismus je aplikování sexuální rozkoše na sebe sama vlastním učiněním. Jinými slovy jde například o masturbaci.
V né příliš vzdálené minulosti, byl takový "akt" považován za něco nečistého. Později jej doktoři nazývali nemocí. V obou případech tyto "postižené lidi" postupně odnaučovali tomuto zlozvyku nejrůznějšími a často velmi bolestivými metodami. Nejoblíbenější pomůckou byly nejspíš nechvalně známé pásy cudnosti - a to jak pro ženy, tak i muže. Ženy měly tenkrát velkou výhodu, jelikož u mužů se přeci jen vzrušení skrývá mnohem hůře.
Málo kdo si ale uvědomuje, že do autoerotismu spadají i mírnější projevy, jako je třeba pouhá přesdtava či myšlenka, která nás dokáže sebemíň vzrušit. A něčemu takovému se neubrání nikdo z nás. Jen se přiznejte, komu z vás se nezdál nějaký ten lechtivý sen? Dobře, tento druh autoerotismu není tak úplně uvědomělý. Tak zkusíme jinou situaci. Kdo v životě nebyl během puberty platonicky zamilovaný a onu lásku si nepředstavil nahou? Řekla bych, že nikdo z čtenářů, kterému bylo 15 let, se nemůže pyšnit ani jedním. Tedy pokud vůbec je čím se pyšnit.
Já osobně autoerostismus považuji za plnohodnotnou součást mého života a rozhodně se za ni nestydím. Ono se dá bez partnera vydržet, ale bez sexu? To už je těžší. Pokud tedy neholdujete celibátům. Nedokáži si představit, že bych měla prožít několik let bez jediného uspokojení jenom proto, že mám problém s důvěrou k ostatním lidem a to mi značně znesnadňuje nalézt si partnera. Natož si ho udržet. Navíc, kdo nezkusil, ten neví o co přichází. Autoerotismus mi kolikrát dokáže přivodit mnohem větší slast, než sex s partnerem. Nejspíš proto, že když jsem sama, dokáži se plně uvolnit a oddat se jen a jen pocitům a tužbám mého těla.

Boužel (dle mého alespoň), o autoerostismu se moc nemluví. Tudíž ani nemám moc přehled, jak se k němu staví široká veřejnost. Ano, sice znám několik lidí, se kterými toto téma mohu rozebírat, ale většinou jde o stejnou "krevní skupinu". Takže bych se ráda zeptala vás - jak se stavíte k autoerotismu?

Pozn.: Anketa pod článkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 13. června 2012 v 19:25 | Reagovat

Můžu říct, že pro někoho je to tabu a někdo o tom otevřeně mluví a já jsem přikloněná k druhému názoru. Ono víš co-kolikrát jsem zažila, co to je, být takto spokojená. Je to každého věc :D

2 Pavel Pavel | 21. září 2012 v 15:48 | Reagovat

Na masturbaci jsem závislý. Nejhorší na tom je to, že mi to k seznámení s případnou partnerkou nepomůže, protože člověk se potom víc a víc uzavírá do sebe. Sám na sobě to pozoruji. Vztah dvou lidí je vzájemné darování se a tady si člověk vystačí sám se sebou a druhého už nepotřebuje. Takže kdo jste do toho nepropadl, tak to nezkoušejte, není to jednoduchý a je to boj bez toho vydržet. Ale jak do toho člověk spadne tak je to horší než předtím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.