P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznatky: Anime & Slash vládne MVčkám

24. května 2012 v 18:04 | Ria Kon |  .: Ria Kon v celé své kráse :.
Technické oznámení!! Videa občas přeskakují, či vypadávají u nižších připojení. Pro nápravu zkuzte refreshovat stránku a chvíli počkat až se videa vklidu načtou. Děkuji za pochopení.

Jakožto milovnice anime mám na svém účtu na youtube.com v oblíbených položkách spousty tzv. MVček, neboli Music Videí. Drtivou většinu tvoří právě MV s tématikou anime (AMV). Čas od času se ale najdou i jiné odvětví, na které bych si ráda nějaké to kvalitní MV zhlédla. Jenže. Tady právě přichází kámen úrazu.

Zkusili jse si najít jiné kvalitní MV než AMV? Já ano a věřte, že to není tak jednoduché, jak se zdá. AMV je nesporně nejpočetnější skupinou, do které navíc patří několik podskupin jako například Manga MV nebo Doujin(shi) MV. Zkušení autoři či autorky těchto videí jsou bezpochyby nejlepší ve svém oboru. Nejen, že vědí jak videa stříhat, ale také umí správně vystihnou dynamiku za použití vhodného songu (ne jako někteří, co si vyberou písničku jen podle toho, že se jím líbí). A bezpochyby jedním z největších umů, kterým se tolik liší od autorů ostatních MV, je použití speciálních efektů. A to tak aby nerušily oči diváka, ale naopak vykouzlily údiv na jeho tváři.

Jako druhou nejkvalitnější skupinu bych pak viděla slashová videa, spadající do skupiny Movie MV. Velký vliv na to nejspíš má fakt, že autorky AMV s yaoi tématikou také často tvoří i slash. Nadruhou stranu, slashová videa nejsou vůbec snadná na výrobu. Běžně se totiž stává, že tvoříte video na pár, který ve skutečnosti ve filmu jako pár vůbec není. A nebo ještě líp - jde o pár z dvou úplně odlišných filmů. To je teprve kumšt střihu a efektů.
Oblíbené jsou také MV na celebrity. Tady se můžete opravdu hojně setkat s tzv. Slide Show. Tyto videa zpravidla stojí za starou bačkoru. Přesto můžete najít i pěkné kousky, pokud se zaměříte na MV tvořené ze sestřihů reportáží nebo z filmů/konzertů apod. napříč kariérou daného umělce. Nicméně se nám tu opět odráží fakt, že pokud naleznete v seznamu nahraných videí uživatele nějaké AMV či slashové MV, máte mnohem větší záruku kvality.
Co se ostaních MMV týče, tak obečně stojí za zmíňku jen fan trailery, které ale tak úplně nejsou MV. Tady vyjímečně za těmi nejlepšími kousky nestojí tvůrci výše zmíněných Top kategorií.

Jako poslední zmíním Game MV - žánr, který má teoreticky obrovský potenciál díky nejrůznějším modifikacím. Bohužel, zůstává tak nějak nevyužit. Těžko říct proč vlastně. Dle mého se do GMV pouští z velké většiny amatéři. Zkušení MVčkáři jako by hry ve svém seznamu přehlédli. Naopak tvůrci fan trailerů si v tomto žánru libují - proto doporučuji spíše ony trailery než GMV.

Co víc dodat než jen obrovskou poklonu autorům, kteří si na svých dílech dávají skutečně záležet a doufat, že se popularita rozšíří i v jiných žánrech. Ikdyž... Hodiny brouzdat po youtube, aby člověk našel něco nad čím mu srdce zaplesá, má ta také své kouzlo :)

Pozn.: Anketa pod článkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.