P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pohádky: Ranní seriály

26. května 2012 v 13:28 | Ria Kon |  .: Blaženost dětství :.
Tak se mi zase jednou (po skutečně dlouhé době) povedlo vstát o víkendu nečekaně brzy. Dokonce tak časně, abych zastihla bráchu, dívajícího se na ranní pohádky na Nově. A dočkala jsem se i milého překvapení.

Ještě před pár lety totiž ranní víkendové pohádky procházely značnou krizí. Nejen, že jejich výběr pomalu ale jistě upadal, ale také se zkracoval čas pro ně vyměřený. Nejkratší délka tohoto dětského bloku byla zhruba od 6:00 do 8:00, pokud se pamatuji. Na krátký čas dokonce vypadly i klasické stálice jako My z Kačerova nebo Rychlá rota: Chip a Dale. Tehdy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a byla přesvědčená, že ranní pohádky čeká nezvratný osud záhuby.
Naštěstí si nejšpíš někdo uvědomil, že takhle to dál nejde a k oživení se inspiroval tím nejlepším. Nejprve to zkusila Prima, která se chytla své příležitosti, když její největší konkurent ležel na samém dně. To byl nejspíš hlavní impuls, který přiměl k činu i Novu, a usadil vetřelce zpět na své místo.

Tento souboj očividně Prima vzdala, jelikož momentálně nenabízí kromě jednoho seriálu, který vysílá pouze v neděli, nic dalšího. Naopak na Nově opět září staré hvězdy. Vedle již zmíněných (které mají momentálně pauzu) také třeba Pepek námořník, nebo postavy z Looney Tunes a pod. Bohužel u Disney seriálech došlo k redabingu, který mi prostě nesedne, ani kdyby jste mě mučili. A pak jsou tu také "oživené legendy". Konkrétně Senzační Spiderman a Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, za což dle mého vděčíme superhrdinským filmům, se kterými se v posledních letech rostrhl pytel. (Opravdu dobrý marketingový tah, konečně.) Musím uznat, že tyto nové série mě sice neoslovily tak jako TAS, ale rozhodně nepatří mezi ty nejhorší (podobně nová série X-menů, u Batmana už je to na pováženou).
No, doufejme, že další krizi už nebudeme muset zažít.

Seznam mých oblíbených ranních seriálů staré školy:

My z Kačerova
Kultovka s dokonalým dabingem (původním cz). Nejoblíbenější postavou celého seriálu pro mě vždy byl, je a bude Rampa McKvak. Jeho hlášky typu: "Tymáš vlastní nehodovníček?" "No jasně. Dostal jsem ho od pojišťovny. Když potopím ponorku - mám zadarmo vysavač!" jsou prostě nezapomenutelné. A přiznejme si, kdo si alespoň jednou nechtěl zkusit skočit do bazénu z mincí?
Hodnocení: * * * * *


Rychlá rota: Chip a Dale
Další kultovka, tentokrát o slavných Disneyovských parťácích, kteří do part přibrali neméně výrazné posily. Vedle typických hádek Chipa a Dala tu tedy máme i sýrovou závislost Montyho nebo vynalézavost Gagdetky, která mě bude vždy fascinovat.
Hodnocení: * * * * *
Batman budoucnosti
Že na Fox Kids nedávali Batman TAS (viz. Blaženost dětství)? Nevadí. Nova nám rovnou naservírovala jeho budoucí verzi! Začátek seriálu, kde uvidíme starého Bruce a budeme svědky nového Batmana, je pro milovníky superhrdinů vskutku dojemnou záležitostí. Jako bonus netopíří oblek napral na sexapealu.
Hodnocení: * * * *
Pokemon
Gotta catch 'em all! Co víc říct? Pokemoni byli prvním masově úspěšným anime odvysílaném v ČR a spustili tak fanouškovskou hysterii na dlouhou řádku let. Přinesli totiž něco jednoduchého, chytlavého a neokoukaného. Navíc první díly vás prostě chytli za srdce dojemným příběhem, což je skvělí tah od tvůrců. Tak co, taky jse sbírali kartičky a nálepky?
Hodnocení: * * *


Digimon
Někdo je nazývá kopií Pokemonů, ale naní to tak úplně pravda. Když odhlédneme od konceptu měnících se příšerek se speciálními schopnostmi, jde o úplně jiný příběh. Tady se nehraje o titul. Tady se zachraňuje svět. Ne počkat - hned dva světy! Mě osobně Digimoni přišli o chlup vyspělejší, než Pokemoni a sledovala jsem je o to radši. Navíc tak snadno preprodadají stereotypu jako je to u Pokemonů, jelikož seriál tvoří několik odlišných řad.
Hodnocení: * * * *

Beyblade
Moje srdcovka, kterou jsem vždy řadila nad všechny ostatní ranní seriály. Témata, kerá se zde řešila, totiž působila mnohem dospěleji. Nejoblíbenějšími částmi seriálu pro mě byly Asijský a Ruský turnaj. I Beyblade se postaral o novou vlnu posedlosti. Tentokrát šlo o speciální novodobé káči (beyblady). A kdo měl tehdy arénu, mohl si nechat říkat borec.
Hodnocení: * * * * *


Pozn.: Anketa pod článkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 26. května 2012 v 17:40 | Reagovat

Pokémony a Digimony jsem kdysi hrozně zbožňovala (dokonce jsem sbírala i nálepky apod. mám to dodnes xDD) ale dostalo mě, že přebírají pohádky z Disney Channelu-Hannah Montanu a podobné kravinky.

2 Ria Kon Ria Kon | Web | 26. května 2012 v 17:49 | Reagovat

[1]: Když jsem zjistila, že z Jetixu bude Disney Channel, až tolik mi to nevadilo, jelikož jsem si bláhově myslela, že tam budou vysílat nejen kreslené seriály od WD ale i celovečerní filmy. A čert nechtěl - Hannah Montana, Johnas Brothers a Muzikál ze střední se vylouply na scénu. -.-

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 28. května 2012 v 11:04 | Reagovat

Když si vzpomenu, jak jsem víkend co víkend vstávala jenom kvůli Kočkopsovi a Pokémonům ... to jsou vzpomínky ^^ Teď to jde podle mě čím dál víc do kopru

4 Ovecka Ovecka | E-mail | 11. dubna 2013 v 18:03 | Reagovat

no a nevíš jak se nahodou menovala takova ranní pohádka kde cely dej se odehrával v počítači ? (lide toho bizardního seveta nasavalo tornado a davalo je do her .. oni vz uživatel)?:)

5 ones-life-ones-world ones-life-ones-world | Web | 1. prosince 2013 v 14:29 | Reagovat

[4]: Tak to si opravdu nepamatuji, bohužel. Jen stolní hru, která tě do sebe vcucla a dokud si jí nedohrál, nemoml si ven.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.