P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Počátky: Anime

14. května 2012 v 21:34 | Ria Kon |  .: Zrod Rii Kon :.
Doposud ukecaná pubertální holka se uzavřela do sebe a puberta se dala na ústup. Tak tragická proměna životního stylu se nemohla obejít bez nějakých pomocných ventilačních prvků. Ve snaze zapomenout na čerstvé silně nelibé zážitky, jsem se rozhodla uchýlit ke vzpomínkám na staré dobré časy. A že to byl poměrně dlouhý skok - až k ranním víkendovým pohádkám. Postupně sem čerpala od těch pro starší až po Pokemony, které jsem zalomila po Novou nadabovaných dílech. Pak ale nastala krize, nebylo co sledovat.
Po důkladných hlubiných mozkových vrtech jsem si vzpomněla na seriál, který mi kamarádka před rokem doporučila (mezi známými tehdy způsobil menší krátkodobí poprask). Tenkrát jsem to smetla ze stolu se slovy: "To je kravina.", aniž bych viděla jediný díl. Ale krize je krize tak jsem se dala do stahování mého historicky prvního pravého anime - NARUTA.

Naruto, Naruto Shippuuden
Skepticky jsem si pustila první díl a po dalších pěti už jsem se nemohla odlepit od monitoru. To bylo ono! Něco tak strhujícího, že mě to donutilo zapomenout na realitu. Denně jsem zhltala i dvanáct dílů a ve volných dnech dvojnásobek. Nedýchala jsem při bojích ve Vlnové, byla v šoku při Chunninských zkouškách, probrečela Sasukeho minulost a stihla se zamilovat do většiny mužských/chlapeckých postav. To všechno mi dala první část.
Hodnocení: * * * * * (bez fillerů)

Zdálo se, že lepší už to být nemůže, ale Shippuuden mě přesvědčil o opaku. Všichni hrdinové postupně dospěli (o to víc byli sexy :)) a anime ukázalo další nášup srdceryvných příběhů spolu s další porcí sexy chlápků.
Hodnocení: * * * * * (bez fillerů)

Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Dalším mým úlovkem na cestě za poznáním se stali bratři Elricové. Anime rozebírá nadčasové otázky života, smrti a vyšší moci. FMA byl pro mě skutečným psychologickým zážitkem plným souvislostí.
Hodnocení: * * * *
Brotherhood povýšil příběh dvou bratrů ještě na vyšší úroveň a to především tím, že se pevně držel své předlohy. Narozdíl od předchozího titulu, zde nám Ed pomalu ale jistě rostl a my mohli pozorovat jeho proměnu z dvanácti letého dítěte až po mladého muže (ikdyž stále horkokrevného).
Hodnocení: * * * * *
Death Note
Posledním z prvních kultovních kousků zmíním Zápisník smrti. Tenkrát už jsem byla zarytá vyznávačka japonského dabingu a proto jsem velmi litovala, že se mi dodnes podařilo sehnat jen český či anglický. Avšak ani tradičně slabší český dabing mi nijak zvlášť nezkazil famózní prožitek z této pecky. Jde o anime, ze kterého vám nejednou půjde hlava kolem a pokud nebudete dávat dostatečný pozor, můžete se v souvislostech děje ztratit. Ale právě propracovanost je nejsilnější stránkou tohoto anime, hned vedle kvalitní kresby. Zápisník smrti vám prostě nedá spát, dokud ho nedokoukáte.
Hodnocení: * * * * *

Pozn.: Anketa pod článkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.