P Ř I P R A V O V A N É _ Č L Á N K Y :

- série Anime mého srdce: Hetalia
- série Herní zážitky: Správný hráč neledá okliky
- série Osudové páry: Sherlock & Watson
- série Počátky: Slash & Yaoi, Kouzlo her
- série Pohádky: Walt Disney

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R Y C H L Á _ N A V I G A C E
*Prozatím neaktivní Anime a Osudové páry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pohádky: Éra TAS

14. května 2012 v 18:27 | Ria Kon |  .: Blaženost dětství :.
Dnešním kanálům pro děti vládne pevnou rukou Disney Channel, na kterém se vysílají pohádky od těch pro nejmenší až po hrané seriály určené těm starším. Zatímco dnešní děti volají po Hanně Montaně či Kouzelnících z Waverly, za mého dětství byli v kurzu kreslené seriály o superhrdinech.

Namísto dnešního Disney Channel jsme měli jiného velikána své doby - Fox Kids. Tento kanál se výhradně soustředil právě na kreslené seriály. Jedinou výjimkou, na kterou si vzpomínám, byli Strážci vesmíru. Vedle několika pochybných seriálů, jako třeba seriál o mouše, jehož název jsem už nebyla schopna nikde vyhrabat, nebo Tři kamarádi a Jerry) zaujímala hlavní vysílací čas ona superhrdinská špička éry TAS (The Animated Series).

Nejznámější superhrdinské kousky éry TAS odvysílané na Fox Kids:

Spiderman TAS
V rámci Česka nejspíš nejúspěšnější. Do jisté míry na tom má zásluhu použití relativně reálných nepřátel a zapojení humoru, který dokázal nadchnout i starší publikum. Hlášky typu: "Hold Fantomase nebo Predatora v kanalu nenajdeš." vás prostě dostanou do kolen. Filmový Peter Parker by si měl vzít přídklad.
Hodnocení: * * * * *Batman TAS
Bohužel na české verzi Fox Kids tato série nebyla odvisílána, přesto je jednou z nejstarších a nejkvalitnějších. Celý seriál je značně ponurý, ale nadruhé straně to vyvažuje Batmanova bohatá společnost parťáků. Sama jsem ji viděla pouze s originálním dabingem, přesto to stálo zato.
Hodnocení: * * * *


X-men TAS
Vedle Spideyho další srdcovka. Jestli jsem Parkera měla ráda, tak Gambita jsem vyloženě milovala! X-meni byli překvapivě hojně provázáni milostnými ztahy, které se v seriálu řešili zhruba každý druhý díl. A nebyli to zrovna jednoduché vztahy. Ať už šlo o Gambita s Rogue, která díky své mutaci měla zapovězený veškerý přímý fizický kontakt (jako bonus na Gambita žárlila platonicky zamilovaná Jubilee) nebo milostný trojúhelník mezi sezdanou Jean s Kyklopem a Wolverinem, který Jean bezmezně miloval a naopak Kyklopa nemohl vystát. Bohužel seriál byl uspěchaně ukončen, což se markantně projevilo v posledních asi 5ti dílech (už jen na grafice).
Hodnocení: * * * * (+ * bez zahrnutí konce)

Fantastická čtyřka TAS
Série nejspíš několikrát přehazovaná jako horký brambor - tomu také odpovídá kvalita. Některé díly jsou špičkové, další ujdou a jiné byste radši vynechali. Nicméně nezahazovala bych kvůli tomu celou sérii.
Hodnocení: * * *


Iron Man TAS
Oproti horské dráze FF4 Iron Man si jede stále svůj průměř. V každém díle se totiž střetávají dva rozporuplné faktory. Na jednu stranu tu máme uvěřitelnou realitu slavného miliardáře se špičkovými technologiemi, nadruhou Iron Man čelí naprosto směšným neprátelům, kteří strhávají celkový dojem.
Hodnocení: * * *Klíšťák TAS
A teď z trochu jiného soudku. Klíšťák je vlastně takovou parodií na superhrdiny. A jakožto parodie ani nemůže být vysoce hodnocen. Přesto si na nic nehraje a příjemným kontrastem předchozích dílů, vhodný na odreágování :)
Hodnocení: * *Bohužel, Fox Kids si tehdy nemohl dovolit každý. Sama jsem jezdila dobrovolně přespat k babičce, kde se dědovi podařilo načerno napíchnout asi 20 placených programů, jen proto, abych tyto seriály mohla vidět. Nadruhou stranu jsme si toho, co v televizi dávali, vážili mnohem víc, než dnes, kdy jsou základní placené kanály samozřejmostí, popřípadě stačí strávit 5-10 minut na internetu.

Pozn.: Anketa pod článkem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Fox Kids, Jetix vs Disney Channel.

Disney Channel
Fox Kids
Jetix

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.